Dlaczego warto wybrać latarkę czołową petzl actik?

Każda osoba podróżująca po górach doskonale wie, że dla zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa konieczne jest posiadanie ze sobą kilku niezwykle istotnych akcesoriów. Jednym z nich jest z pewnością latarka czoła. Na rynku wiele jest modeli tego urządzenia, jednak zdecydowanie najczęściej polecane są te produkowane przez firmę petzl actik.

Petzl actik — jakość światła

petzl actik

Najważniejszym powodem tego, że tak chętnie wiele osób poleca tego właśnie producenta latarek czołowych, jest ilość i jakość generowanego przez nie światła. Dzięki zastosowaniu bardzo mocnych, a jednocześnie oszczędnych w poborze energii diod Led, uzyskuje się światło pierwsze o bardzo silnej jak na rozmiary latarki mocy. Dodatkowo światło to oprócz intensywnej jasności charakteryzuje się bardzo dużym zasięgiem, dzięki czemu można swobodnie z nią iść nawet w środku nocy bez żadnego ryzyka.

Komfort noszenia latarki czołowej petzl actik

Każdy, kto miał okazje przemierzać góry nocą, wie, że jakość i siła światła to nie wszytko. Bardzo dużą rolę w bezpieczeństwie takiej podróży ma też komfort użytkowania danej czołówki.
Petzl actik wyróżnia się i na tym polu, ponieważ po pierwsze posiada bardzo dobre zapięcie co sprawdzisz na https://www.polarsport.pl/czolowka-petzl-actik.html, które umożliwia wygodne i odpowiednie dopasowanie jej przez każdego. Dodatkowo sama latarka posiada niezbyt duże rozmiary, a dzięki temu, oraz dzięki zastosowanym materiałom, jest ona bardzo lekka, przez co nawet przy długim marszu zupełnie nie ciąży na głowie.

Comments are closed.