Górska wspinaczka

W górach czujemy się bardzo dobrze niezależnie od pory i pomiędzy turystami bardzo często słychać spory na temat tego, jaka pora jest najlepsza do zwiedzania szlaków i wychodzenia w najwyższe partie tatr. Oczywiście jeśli jesteśmy totalnymi laikami warto będzie zacząć zdobywane szczytów od letnich wędrówek, kiedy jest dużo bezpieczniej i kamienie nie są najczęściej oblodzone. W zimie pogoda jest w stanie dać nieźle w kość i sprawić, że turystom przytrafia się mnóstwo wypadków.

Zalety trekkingu

Głównymi zaletami trekkingu jest przede wszystkim to, że zwiedzamy nowe miejsca i możemy pobyć sam na sam ze sobą i przemyśleć wiele spraw. W góry bardzo często wybieramy się bez znajomych i rodziny by zresetować swój umysł i odpocząć od codziennych obowiązków. Śpiew ptaków i szum spływających w dół potoczków potrafi nas bardzo uspokoić i dzięki takim wyprawom odnajdujemy czasem wewnętrzny spokój.

Spodnie trekkingowe

Trekking to sport, który może uprawiać praktycznie każdy, a akcesoria jakie będziemy potrzebować aby zacząć nie kosztują zbyt wiele pieniędzy. Wygodne i pasujące do naszego wzrostu kije, spodnie trekkingowe, a także kilka innych gadżetów ze sklepu górskiego to wszystko czego będziemy potrzebować podczas wyjazdu w góry. Spacery będą również bardziej udane kiedy weźmiemy ze sobą trochę jedzenia i wody, które zawsze mogą nam się pomóc posilić w momentach, gdy stracimy dużo energii.

Comments are closed.