Jak dobrać narty?

Kiedy mamy w planach wyjazd w góry, myślimy o tym, by poszusować na nartach. By taka aktywność sprawiła nam jak najwięcej frajdy i radości, niezbędny będzie odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będziemy doskonale czuć grunt pod stopami. Nart nie kupujemy co sezon, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem. 

Narty – czym się kierować przy wyborze?

Chcąc kupić narty, nie wystarczy skupić się tylko na parametrach technicznych konkretnego sprzętu. Zatem zakup przez internet nie będzie dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli rzadko wymieniamy sprzęt – możemy bowiem czuć się nieco zdezorientowani mnogością dostępnych typów i modeli. Przede wszystkim więc musimy sobie uświadomić jak dobrze jeździmy na nartach, a także uwzględnić swój wzrost i wagę. Warto też wiedzieć przed zakupem, czy chcemy bardziej pojeździć rekreacyjnie, dla przyjemności, czy też zależy nam na szlifowaniu naszych umiejętności.  

Kiedy już będziemy mogli odpowiedzieć sobie na te pytania, warto wybrać się do punktu, gdzie kupimy profesjonalny sprzęt. Jeśli sprzedawca nie zapyta o wyżej wymienione kwestie i od razu poleci nam jakiś model nart, będzie to oznaczać, że nie pomoże nam w doborze właściwego dla nas sprzętu. 

Dobór nart ze względu na własny styl jazdy

Przy wyborze sprzętu warto też mieć na uwadze sposób, w jaki jeździmy. Dla osób początkujących sprawdzą się inne narty, niż dla tych, którzy jeżdżą regularnie. Znaczenie ma również to, jaką trasę zwykle wybieramy, czy tę dla częściej, czy rzadziej uczęszczaną, a może stok.

Narty można nabyć w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://www.polarsport.pl/skitouring-rakiety/narty.html

Comments are closed.