Liofilizaty – dlaczego warto je spożywać?

Liofilizaty są doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnych potraw. Można je przygotować w kilka chwil, dostarczając organizmowi szeroki wachlarz wartości odżywczych. Jakie są inne walory tych produktów i półproduktów – przeczytaj w tym artykule.   

Liofilizaty i ich walory

Liofilizaty, chociaż można spożywać dopiero po zalaniu wodą, nie przypominają w niczym gotowych dań ze sklepów. Zachowują one bowiem swój kształt aż w dziewięćdziesięciu procentach. Dotyczy to również aromatu i barwy. Te potrawy dostarczają wszystkie witaminy, jakie znajdują się w żywności, z której są przygotowane.  

Liofilizaty to produkty, które są pozbawione zanieczyszczeń mikrobiologicznych – udaje się ich pozbyć na etapie procesu liofilizacji. Sucha potrawa nie jest podatna na rozwój mikroflory, co sprawia, że można ją przechowywać bez konieczności stosowania żadnych substancji konserwujących nawet przez wiele lat. Ze względu zaś na to, że w sprzedaży pojawiają się produkty liofilizacyjne, które można przygotować zalewając letnią, bądź zimną wodą, udaje się w ten sposób zaoszczędzić tak gaz, jak i wodę. 

Liofilizaty – kto je spożywa?

Na samym początku przyrządzanie liofilizatów wiązało się z zaspokojeniem potrzeb żywieniowych kosmonautów. Jednak już od wielu lat z takich produktów korzystają podróżnicy, a w szczególności himalaiści, którzy mogą przygotować odżywczy posiłek w trudnych warunkach. 

Liofilizaty zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością także u osób, które preferują inny rodzaj aktywności fizycznej, w tym między innymi u ludzi uprawiających trekking, jazdę na rowerze, żeglugę, czy spływy kajakowe.

Liofilizaty można kupić w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://www.polarsport.pl/sprzet-turystyczny/camping/liofilizaty.html

Comments are closed.