Płachta biwakowa, czy nam się sprawdzi?

Wybierając się na biwak, czy wędrówki w terenie, musimy zaopatrzyć się w bardzo wiele narzędzi, a także produktów, które ułatwią nam funkcjonowanie na łonie natury. Jest to bardzo istotne, bo należy pamiętać, że to właśnie przyroda potrafi płatać figle i jeśli jesteśmy na nią zdani to warto w każdej sytuacji, dobrze się zabezpieczyć. Nie musimy dzięki temu obawiać się o kłopotliwe sytuację.

Nocleg w terenie

Jeśli chodzi o nocowanie na łonie natury to rzeczywiście najwięcej osób wybiera klasyczne namioty. Nie jest to jednak takie proste, kiedy mamy do czynienia z pieszymi wędrówkami, którymi mamy się przemieszczać z miejsca na miejsce. W tym przypadku może się okazać, że namiot będzie dla nas zdecydowanie za ciężki i lepiej zdecydować się na takie produkty, jak płachta biwakowa. Jest to alternatywa do klasycznego namiotu, jednak jej montaż, a także waga zdecydowanie niższa. Możemy więc bez oporów się z nią przemieszczać, a razie chęci przenocowania w danym miejscu, bardzo szybko jesteśmy w stanie ją rozłożyć i tak samo zwinąć. Jest to bardzo wygodne, szczególnie w przypadku ciągłego przemieszczania się, bo namiot jest nie tylko dość ciężki, ale także zdecydowanie dłużej się go rozkłada, co jest dość kłopotliwe, kiedy często zmieniamy miejsce noclegowe.

Tarp biwakowy, jako jedyna ochrona przed deszczem

Musimy jednak być pewni, że tarp biwakowy będzie dobrej jakości, bo jeśli mamy być na nią zdani i ma być to jedyna alternatywa noclegowa, to musimy wybrać rzeczywiście tą najbardziej odpowiednią. W przeciwnym wypadku nie spełni ona swoich wszystkich funkcji i nie będziemy mogli jej w pełni zaufać. Ponadto jeśli wybierzemy odpowiedni tarp na biwak to posłuży nam ona nie tylko na jeden wyjazd, ale na wiele z nich. Dzięki temu będziemy mieć idealnie skompletowany zestaw, odpowiedni na każdy biwak, aby nic nie mogło nas zaskoczyć.

Comments are closed.