Czym należy się sugerować przy wyborze liny wspinaczkowej?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że wybór liny wspinaczkowej będzie uzależniony od tego, gdzie dokładnie planuje się wspinać dana osoba. Czym trzeba się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Jaka lina wspinaczkowa najlepiej zda egzamin podczas wspinaczki na skałki?

Rekomendowane jest zaopatrzenie się przede wszystkim w lekką linę. Warto oczywiście postawić na produkt znajdujący się w asortymencie renomowanego producenta. Można wtedy liczyć na świetny stosunek wagi użytkownika do wytrzymałości.

Osoby, które jednak planują wybrać się na dłuższą i bardziej wymagającą wspinaczkę, powinny uwzględnić przede wszystkim trwałość. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się liny wyposażone w wodoodporną powłokę. Warto postawić na linę o średnicy 9,8 mm. Produkty sprawdzonych firm zostały stworzone przede wszystkim z myślą o najbardziej ekstremalnych wspinaczkach.

Jaka lina wspinaczkowa będzie najlepszym rozwiązaniem w góry?

Osoby, które mają w planach wspinaczkę w górach, powinny zaopatrzyć się w podwójną linę. Koniecznie trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że w górach jest kilka razy większe zagrożenie przecięcia liny przez ostrą krawędź. Ponadto lina wspinaczkowa przeznaczona w góry musi charakteryzować się trwałością a także nie może także być ciężka, zobacz: polarsport.pl/wspinaczka/liny.html.

Świetnym rozwiązaniem mogą być także liny bliźniacze. Są to w najprostszym możliwym ujęciu liny występujące parzyście. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że od lin połówkowych różnią się sposobem prowadzenia. Należy mieć świadomość, że lin bliźniaczych się nie rozdziela. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że liny bliźniacze wykorzystywane są przeważnie, jako liny pomocnicze. Warto wiedzieć, że najbardziej renomowane firmy mają w swoich ofertach produkty zabezpieczające linę przed namakaniem czy wzrostem ciężaru.

Comments are closed.